Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach

Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach

Ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach Ile kosztuje strona internetowa www 1

Drogi odwiedzający, w tym wpisie postaram się pokazać Ci kilka ważnych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze firmy, której powierzysz stworzenie nowej strony internetowej. Odpowiem, a przynajmniej spróbuję odpowiedzieć, na pytanie ile kosztuje strona internetowa / www?

Ale zacznijmy od początku. Proces, w którym Klient rozpoczyna z reguły wybór wykonawcy startuje od maila, z reguły wysłanego do kilku agencji / freelencerów.

Zlecę wykonanie strony internetowej dla firmy lub modyfikację istniejącej. Strona nie duża, do 6 podstron, ładna szata graficzna, zakładka kontakt, oferta…

Po paru godzinach lub dniach (w zależności czy w agencji nie zabrakło akurat kawy) Klient otrzymuje pierwsze oferty. I tu pojawia się pierwszy problem: OGROMNA rozbieżność cenowa. Co zapewne frustruje, bo z jednej strony nie chce wyjść na „jelenia” przepłacając, z drugiej chce mądrze zainwestować pieniądze… komu zaufać?

Dygresja autora: w jednym z przetargów na realizację portalu dla jednostki samorządowej, rozstrzał cenowy otrzymanych ofert wynosił ponad 90 tyś zł, najtańsza oferta wyceniała pracę na 900zł netto, najdroższa na bagatela 96000 zł. Wykonanie serwisu według wskazówek przetargowych to ok. 2,5 miesiąca pracy…

Takie sytuacje powtarzają się niezwykle często – co jest przyczyną?

Z jednej strony niskie kompetencje oferentów, nieświadomych ile pracy trzeba włożyć w serwis który nie tylko „będzie” z drugiej, – co ważniejsze – przekonanie samych Klientów o wyjątkowości własnych osądów, przekonanych że znaleźli wykonawcę, który robi SZYBKO, TANIO i DOBRZE, choć ich logika podpowiada, że tak nie jest.

Tania strona internetowa, czy to możliwe? Ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach Ile kosztuje strona internetowa www 2

Syndrom bratanka siostry kolegi, syna szwagra lub znajomego, znajomego od informatyki i komputerów i pomocy wszelkiej internetowej, czyli kto chce skorzystać z Twojej niewiedzy.

Niemal każdy profesjonalny webdeweloper spotkał się z tym zjawiskiem nie raz, w dużym uproszczeniu polega ono na przekonaniu, że tej samej jakości usługi może zaproponować członek rodziny lub znajomy (zwykle uczeń, student, lub „informatyk”) za tylko niewielką część kwoty zaproponowanej przez agencję interaktywną.

Pytanie jest dość proste „I CO DALEJ???” Z odpowiedzią trochę gorzej, ale powoli…

Każdy szanujący się przedsiębiorca chciałby, aby jego strona internetowa odzwierciedlała jego kompetencje i profesjonalizm, w tym oto miejscu pojawia się dylemat: komu zlecić wykonanie czegoś, co od samego początku będzie wizytówką firmy, którą niejako sam stworzyłem?

Myślę sobie nie jestem specjalistą w dziedzinie tworzenia stron www, a za rogiem czeka ogrom naciągaczy, którzy krótko mówiąc „odwalą fuszerę”, wezmą nie dużo, jednak efekt na pewno mnie nie zadowoli…

Krążąc po sieci i szukając inspiracji na własną wizytówkę, jaką jest strona internetowa, można znaleźć wiele niedociągnięć, uproszczeń, bo przecież co to za problem wklei się kilka fotek odrobinę tekstu, parę odnośników i sprawa załatwiona.

Większość zamawiających wie, że potrzebny jest projekt i później „jakoś” trzeba uzupełnić treści następnie wrzucić całość do Internetu pod domenę. Ok., ale zaraz, przecież mówimy tu o tym, że ktoś Nas naciąga… No więc?

Parę słów wyjaśnień:

Proces tworzenia strony internetowej:

(Może tutaj niektórym otworzą się oczy)…

Warto na wstępie poruszyć jedną kwestie, nie ma czegoś takiego jak prosta strona internetowa, to nie jest proces trwający 5 minut, każdy nawet najmniejszy szczegół musi być odpowiednio dokładnie dopracowany, w końcu mówimy o efekcie, który ma być zadowalający, prawda?

Ważną kwestią jest fakt, iż nie kupujemy gotowego produktu.

Porównajmy to do malowania obrazu, mamy dziadka, dziadek jest już dość wiekowy, i co za tym idzie również staroświecki, postanowił, że zleci malarzowi namalowanie swojego portretu.

Malarz przyszedł porozmawiał, trochę się przypatrzył dziadkowi i zaczął malować, ale to czy efekt będzie zadowalający zależy po pierwsze od umiejętności malarza, jego doświadczenia, kontaktu z Naszym dziadkiem po drugie zaangażowania w wykonywaną pracę.

Praca nad obrazem i kilkoma innymi rzeczami, również STRONĄ INTERNETOWĄ wymaga czasu, zaangażowania itp., trzeba pamiętać, że zlecając jej zbudowanie płacimy za wykształcenie i doświadczenie, czyli długie godziny siedzenia nad książkami oraz praktycznymi zajęciami, które następnie mają owocować naszym zadowoleniem z wykonanego zadania.

Uporządkujmy informacje, co jest najważniejsze przy budowaniu strony internetowej?

Po pierwsze:

Kontakt z Klientem, podczas rozmowy wstępnej trzeba omówić na tyle dużo szczegółów, aby uniknąć zadawania nie potrzebnych pytań w późniejszym czasie, krótko mówiąc im więcej informatyk dowie się na tym etapie, tym łatwiej będzie mu stworzyć projekt odpowiadający kryteriom wyznaczonym przez klienta.

Po drugie:

Projekt i grafika – tutaj duże pole do popisu ma osoba/firma budująca naszą stronę, Ja jestem laikiem, więc to on musi podsunąć mi na tyle dobre rozwiązania, które będą odpowiadały moim potrzebom i gustom.

W tym miejscu pojawia się czas na pokazanie klientowi koncepcji wyglądu strony, obróbki otrzymanych od niego zdjęć, umieszczenia ich w sposób odpowiadający, wyznaczonym kryteriom.

Następnie:

Uzupełniamy treści i programujemy.

Po pierwszym etapie, jakim jest akceptacja wyglądu strony www, następuje cięcie grafiki, tak aby można było ją wyświetlać na stronie. Standardowo wdraża się obecnie system CMS będący panelem administracyjnym do zarządzania treścią.

Programuje on specjalne funkcje jak np. newsletter, e-sklep, slajdery graficzne i inne w zależności od zlecenia, czyli zapotrzebowania klienta.

Twórca strony wprowadza treści nadesłane od klienta, przy równoczesnym wprowadzaniu wszystkich poprawek będących efektem sugestii zleceniodawcy, w tym miejscu pojawia się również testowanie całości, tutaj widzimy jak strona się komponuje i czy funkcjonuje tak jak wynika z założenia początkowego.

Co dalej? Nie myśl, że to wystarczy…teraz  finalne podsumowanie i sprawdzenie. Przerzucenie plików na serwer klienta oraz podpięcie całości i uruchomienie pod domeną.

Trzeba jeszcze sprawdzić czy strona działa na wszystkich przeglądarkach, przekazać dostępy klientowi i to chyba wszystko….

Jakie tam wszystko?

Skoro sami nie znamy się na tworzeniu strony to czy jesteśmy ekspertami od monitorowania? Ty jesteś przedsiębiorcą siedzisz w papierkach jeździsz na konferencje itp. Płacisz za to aby Twoja strona funkcjonowała jak należy, oprócz tego sam jej nie stworzyłeś dlatego patrząc na to nowe cudeńko, przychodzi Ci na myśl wiele pytań do….osoby, która dla Ciebie ją stworzyła.

Wszystko to mieści się oczywiście w cenie, osoby które zajmują się na co dzień tworzeniem stron www, doskonale zdają sobie sprawę, a że nikt nie pracuje w tej branży charytatywnie, cena wykonanej pracy obejmuje również przeszkolenie Ciebie z korzystania z własnej „wizytówki”.

ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach Ile kosztuje strona internetowa www 3

Podstawowe pytanie, na które jeszcze nie zamieszczono tu odpowiedzi to dlaczego strona internetowa nie może być wykonana za 300, 400 czy 500zł?

Odpowiedź jest banalnie prosta: pomyśl o tym, że  jakby tak zebrać do kupy wszystkie czynności, które towarzyszą przy całym procesie jakim jest budowa strony www, trochę czasu by minęło, a mianowicie? Około 2 tygodnie.

W dzisiejszych czasach nie znajdziemy specjalisty z jakiej kol wiek dziedziny, który za 2 tygodniowy czas pracy wymagającej wiedzy w danym zakresie policzy sobie 400 zł, dlaczego zatem w przypadku tworzenia strony internetowej miało by być inaczej?

Pamiętaj płacisz za coś czego nie potrafisz sam wykonać, a osoba której to zlecasz posiada wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego to musi kosztować!

Porządna strona www, wykonana na odpowiednim poziomie i niosąca ze sobą pewien standard usług i samej obsługi klienta przez wykonawcę, jak wszystko na tym świecie kosztuje.

NIE DAJ SOBIE WMÓWIĆ, ŻE JEST INACZEJ!. Zastanów się na czym oszczędza wykonawca oferując taką cenę? Gdzie tkwi haczyk?

Najprawdopodobniej w tym, że brak mu umiejętności, chęci oraz doświadczenia, bardzo prawdopodobne jest też to, że przed końcem zlecenia odpuści sobie współpracę z Tobą, gdyż nie jest to jego jedyne źródło dochodu, a gdy zostawi Cię bez dostępów do własnej strony internetowej, wtedy dopiero poczujesz niesprawiedliwość…

W tym momencie najczęściej zleceniodawcy idą po rozum do głowy i wybierają się do specjalisty, płacą wtedy niejako podwójnie, ale ważne jest to aby uczyć się na błędach.

„Każdy potrafi kopnąć piłkę, lecz nie każdy gra w reprezentacji” – powiedzenie idealnie odzwierciedlające sytuację w tej branży.

Nie licz na to, że student informatyki zastąpi Ci specjalistę z wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem potwierdzonym nie tylko dyplomem, ale również certyfikatami ważnymi w tej dziedzinie nauki.

Mam nadzieję, że odpowiedź na pytanie pojawiające się coraz częściej w relacji zleceniodawca – zleceniobiorca w dziedzinie IT jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

wycena strony internetowej Ile kosztuje strona internetowa Ile kosztuje strona internetowa i skąd te różnice w cenach Ile kosztuje strona internetowa www 8

Studio marketingu internetowego, gdzie nowoczesne technologie łączą się z przemyślanymi koncepcjami, otwartą komunikacją w którym przekuwamy internautów na Klientów Twojej firmy.

kontakt6

FORMULARZ KONTAKTOWY
 • Imię*
  0
 • Adres e-mail*
  1
 • Numer telefonu*
  2
 • Jeżeli nie chcesz podawać numeru telefonu, napisz do nas bezpośrednio na adres mailowy biuro@solv.pl
  3
 • Usługi*
  Strona internetowa
  Sklep internetowy
  Pozcyjonowanie
  Marketing Internetowy
  Google Kampania AdWords SOLV
  Inne
  4
 • Treść wiadomości*Informacje dodatkowe
  5
 • 6

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh