Po co mi wizytówka w Google Moja Firma?

Po co mi wizytówka w Google Moja Firma?

Google udostępnia sporo różnych darmowych narzędzi, które wspierają biznes. Jedną z ciekawych i korzystnych funkcjonalności jest wizytówka w Google Moja Firma. Ta internetowa wizytówka znakomicie może wspierać biznes, także ten stacjonarny. Już teraz przekonaj się, dlaczego opłaca się założenie wizytówki Google Moja Firma.

Spis Treści

|Wizytówki Google Moja Firma – korzyści dla Twojej firmy

Kiedy wpiszesz do wyszukiwarki nazwę swojej firmy, z prawej strony wyświetli Ci się Twoja wizytówka Google. Tobie, ale też każdemu użytkownikowi, który będzie chciał poznać adres Twojej działalności czy też numer telefonu.

Taka internetowa i ogólnie powszechna wizytówka może przynieść Twojej firmie wiele korzyści, oto te najważniejsze:

Łatwa optymalizacja

W nazwie firmy warto dodać słowo kluczowe, które ściśle oddaje to, czym się zajmujesz, np. salon fryzjerski + nazwa firmy + miasto. W ten sposób zyskasz słowo kluczowe, na które dodatkowo zostanie wyświetlona Twoja firma w Google Maps. Frazę kluczową koniecznie użyj także w innych miejscach, np. w opisie swojej działalności.

Dzięki temu nazwa firmy wraz z adresem, numerem telefonu czy stroną internetową zostaną wyświetlone u góry w wynikach wyszukiwania, a dokładna lokalizacja będzie zaznaczona na mapie obok Twojej konkurencji.

Jak widzisz, bez większego wysiłku i wiedzy możesz wypozycjonować swoją wizytówkę Google Moja Firma.

Wyprzedzisz konkurencję

Kluczowe jest to, aby Twoja firma znalazła się na pierwszych 3 miejscach w Google Maps. W ten sposób szanse na to, że potencjalny klient zdecyduje się skontaktować się z Tobą lub odwiedzi Twoją stronę www bądź stacjonarną siedzibę, znacząco się zwiększają. Warto podkreślić, że najwyżej znajdą się wizytówki, które są najlepiej wypozycjonowane, mają najwięcej recenzji i ocen, a także są aktywnie prowadzone, np. dodawane są wpisy i wszystkie dane są w pełni uzupełnione.

Zatem Twoja firma może działać dopiero od kilku miesięcy i nie być tak znana, jak konkurencja, a jednak dzięki zaangażowaniu, będziesz w stanie zyskać czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania Google Maps.

*UWAGA! Jeszcze jeden aspekt ma duże znaczenie podczas ustalania kolejności firm w Google Maps. Mowa tutaj o dokładnej lokalizacji, a raczej o odległości. Im bliżej użytkownik znajduje się firmy, tym zostanie ona wyświetlona na wyższych pozycjach.

Zwiększysz widoczność w sieci

Wystarczy, że poświecisz swój czas, a będziesz mógł zyskać kolejny sposób na dotarcie do klientów oraz na zwiększenie widoczności swojej marki. Im większy zasięg, tym szanse na zyskanie nowych klientów wzrastają, a tym samym także na wzrost zysków. Zatem nie trać czasu i stwórz bezpłatną wizytówkę Google Moja Firma.

Dotrzesz do nowych klientów lokalnych

Wizytówki Google Maps są bardzo ważne także, gdy działasz jedynie stacjonarnie. Masz sklep, biuro czy świadczysz usługi w siedzibie swojej firmy? W takim razie także opłaca Ci się posiadanie wizytówki w Google. Dlaczego? Bo coraz więcej osób, zanim zdecyduje iść do sklepu stacjonarnego, najpierw szuka go w Internecie.

Jeszcze bardziej dotyczy to specjalistów, których już notorycznie poszukuje się przy pomocy wyszukiwarki Google. To stamtąd pozyskiwane są zazwyczaj informacje na temat dokładnej lokalizacji firmy, jej numeru telefonu czy tego, która firma jest najwyższej oceniana. Dlatego koniecznie zadbaj o to, żeby Twoja wizytówka znalazła się jak najwyższej i była jak najlepiej dopracowana. Bez dwóch zdań dzięki temu zwiększysz swoją lokalną widoczność.

Wizytówka jest jak nowoczesny drogowskaz

Kolejną istotną zaletą jest to, że po wpisaniu adresu firmy w wizytówce w Google Maps, użytkownik może skorzystać z intuicyjnej nawigacji. Dzięki temu Google wyznaczy najkrótszą trasę samochodem, pieszo lub autobusem, dzięki której klient bez trudu trafi prosto ze swojego domu do Twojej firmy. To szczególnie przydatna funkcja w dużych miastach, ale też na pewno zostanie doceniona przez osoby, które dopiero się przeprowadziły.

Zyskasz dostęp do przydatnych statystyk

Wizytówka firmy w Google Maps gwarantuje znacznie więcej korzyści, niż Ci się wydaje. Jedną z nich jest także możliwość uzyskania pełnych statystyk. Dzięki temu dotrzesz do takich informacji, jak:

 • liczba osób, które wyświetliły Twoją wizytówkę,
 • ile osób wpisywało w Google oraz w mapach Google dokładnie nazwę Twojej firmy – uzyskasz również dane na temat tego, ile osób wyświetlało wizytówkę Twoje firmy po wpisaniu konkretnych słów kluczowych, dzięki temu dowiesz się, czy prawidłowo zoptymalizowałeś swój profil,
 • liczbę wyświetleń strony internetowej dzięki wizytówce, ale też ile razy dzięki zamieszczonemu numerowi telefonu dochodziło do wykonania połączenia, a także, jak często wyznaczano trasę do siedziby firmy,
 • jak wielu użytkowników, spośród tych którzy dotarli do Twojej wizytówki, dokonali tego podczas poszukiwań powiązanych marek, kategorii czy też usług bądź produktów.

|5 kroków do idealnej wizytówki w Google

Teraz już wiesz, że wizytówka Google może przynieść Twojej firmie sporo różnych korzyści. Jednak, aby tak się stało, konieczne jest dopracowanie profilu firmy niemal do perfekcji. Jak tego dokonać? Wystarczy, że zadbasz o kilka bardzo ważnych aspektów, oto te najważniejsze:

Sprawdź poprawność danych

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, żeby zacząć czerpać korzyści dzięki wizytówce w Mapach Google, jest skontrolowanie, czy zamieszczone tam dane są poprawne. Przejrzyj nazwę firmy, numer telefonu, NIP, adres oraz godziny otwarcia, aby zyskać pewność, że nie będziesz wprowadzać swoich przyszłych klientów w błąd.

Jeśli nigdy wcześniej nie dbałeś o swoją wizytówkę, to musisz także zająć się potwierdzeniem, że należy ona do Ciebie lub założeniem jej od nowa.

Dodaj zdjęcia

Znakomitym sposobem na wyróżnienie się firmy i zwrócenie uwagi użytkowników są zdjęcia. Warto zatem dodać fotografie firmy, pracowników, produktów bądź zdjęcia”zza kulis” funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki nim firma będzie wyglądała wiarygodniej i wzbudzi znacznie większe zaufanie wśród potencjalnych klientów.

Określ, czym zajmuje się Twoja firma

W Google Moja Firma możesz też dodać opis swojej działalności, aby klienci wiedzieli, czym się zajmujesz. Do tego wypisz usługi, produkty i określ branżę, w której działasz. Koniecznie używaj w tym celu, w sposób jak najbardziej naturalny, słowa kluczowe. Nie zapomnij o tym, żeby używać języka korzyści, który wskaże użytkownikom, dlaczego opłaca się wybrać akurat Twoją firmę, zamiast konkurencji.

Bądź aktywny

Kolejną ciekawą opcją, która może wyróżnić Cię na tle konkurencji i przynieść sporo korzyści, jest dodawanie wpisów w Google Moja Firma. Dzięki byciu aktywnym roboty Google docenią Twoje zaangażowanie, a dzięki temu wizytówka Twojej firmy znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania.

O czym warto wtedy pisać? O nowościach w firmie, sukcesach, a nawet o poradach dla klientów, dzięki którym współpraca lub zakupy będą bardziej satysfakcjonujące.

Nie zapomnij także o innej formie aktywności, a mianowicie o odpowiadaniu na komentarze czy pytania zadawane przez użytkowników.

Zadbaj o pozytywne oceny i opinie

W jaki sposób jeszcze możesz realnie podrasować wizytówki w Google? Poprzez zachęcenie wcześniejszych klientów do pozostawienia pozytywnych opinii. Im więcej takich ocen czy recenzji, tym firma jest lepiej oceniana i staje się przy okazji bardziej wiarygodna.

W jaki sposób zachęcić klientów do pozostawienia komentarza? Możesz skopiować link do wizytówki i wysłać go w wiadomości e-mailowej razem z prośbą o pozostawienie opinii na temat wykonanej usługi czy zakupionych produktów. Inną opcją jest oferowanie rabatów za napisanie opinii na temat firmy w Google.

|Jak założyć wizytówkę Google?

Cały proces jest banalnie prosty i wymaga po prostu poświęcenia odrobiny czasu. Oto krótka instrukcja:

 1. Zaloguj się do swojego konta Google.
 2. Wejdź na stronę internetową https://www.google.com/business/.
 3. Następnie kliknij button “Zarządzaj teraz”.
 4. Zostaniesz później poproszony o wpisanie nazwy swojej firmy, aby narzędzie mogło wyszukać, czy wizytówka została już wcześniej stworzona.
 5. Potem wpisz wszystkie informacje, o które zostaniesz poproszony, np. kategorię działalności oraz zaznacz, czy chcesz dodać lokalizację, która następnie będzie wyświetlana w Google Maps. Opcjonalnie możesz też podać informacje na temat tego, gdzie obsługujesz klientów.
 6. Wybierz też, jakie dodatkowe informacje na temat firmy mają być wyświetlane w wizytówce Google Moja Firma. Zastanów się, które dane naprawdę Ci się opłacają, np. numer telefonu bądź adres strony internetowej.
 7. Następnie rozpocznie się etap weryfikacji. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest weryfikacja za pomocą kartki pocztowej. Dzięki temu, że podasz adres swojej firmy, zostanie nadany na niego list z kodem weryfikacyjnym i kolejnymi instrukcjami postępowania w celu pełnego potwierdzenia, że ta wizytówka Google Moja Firma należy do Ciebie, czyli do właściciela firmy, którą prowadzisz. Kartka dotrze do Ciebie w ciągu 15 dni. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dopiero po weryfikacji możliwy będzie dostęp do zakładki “Statystyka”, gdzie znajdą się bardzo przydatne informacje na temat tego, ile osób odwiedza Twoją wizytówkę Google.
 8. Uzupełnij profil. Zanim weryfikacja dobiegnie końca, możesz zająć się dostosowywaniem profilu, w tym wpisywaniem usług, które oferujesz czy godziny otwarcia firmy itd.
 9. I już! Zyskujesz dostęp do funkcjonalnego narzędzia Google Moja Firma, a sama wizytówka zwiększa zasięg i widoczność Twojego przedsiębiorstwa.

Omów z nami swój pomysł

michal-ostrowski-kontakt

Napisz do nas

  |Wystrzegaj się oszustów!

  Skoro jesteśmy już w temacie wizytówek Google, to warto poruszyć jeszcze jeden bardzo ważny temat. Otóż w ostatnich miesiącach wzrosła liczba osób, które padły ofiarą oszustów i miało to bezpośredni związek właśnie z wizytówkami Google Moja Firma. Oszuści podawali się za pracowników Google i informowali, że niezbędne jest uiszczenie opłaty za użytkowanie wizytówek czy wysłanie pocztówki z kodem.

  Nie daj się oszukać i pamiętaj, że założenie i użytkowanie wizytówki jest w 100% bezpłatne.

  Płatne może być jedynie wtedy, gdy zlecisz agencji usługę w postaci stworzenia czy uzupełnienia Twojej wizytówki. Pracownicy Google na pewno nie będą wymagali od Ciebie zapłaty za pocztówki z kodem czy usunięcie negatywnej opinii.

  |Dlaczego opłaca się stworzenie wizytówki w Google Moja Firma? Podsumowanie

  Jednym z najważniejszych celów współczesnych przedsiębiorców jest ciągłe zwiększanie zasięgu swojej firmy i szukanie kolejnych sposobów na dotarcie do nowych klientów. Dlatego też zakładanie wizytówki Google, a następnie jej uzupełnianie czy aktywne prowadzenie, staje się już absolutną koniecznością.

  W końcu właśnie dzięki obecności Twojej marki w mapach Google zyskujesz takie korzyści, jak wzrost rozpoznawalności, możliwość pozyskania nowych klientów, zwiększenie zasięgu lokalnego, a nawet ułatwienie potencjalnym klientom dotarcia do Twojej stacjonarnej siedziby dzięki nawigacji w Google Maps. Zatem nie czekaj i już teraz stwórz, zweryfikuj i podrasuj swoją wizytówkę Google Moja Firma.

   

  Porozmawiajmy o Twoim pomyśle

  Napisz do nas

   Powiązane wpisy

   Masz pytanie zadzwoń lub napisz do nas

   Skontaktuj się z nami