Czym jest content marketing

Czym jest content marketing

ile kosztuje strona internetowa Czym jest content marketing czymjestcontent

Czym jest content marketing i dlaczego te teksty i infografiki lepiej działają niż kolorowe zdjęcia z modelkami…

Dawno, dawno temu, kiedy w Polsce panował szał na Naszą-Klasę.pl nazywało się to artykułami eksperckimi i publikowało na stronach internetowych. Później tekst zaczęto zastępować grafikami informacyjnymi i filmami, ale nadal sednem internetowej reklamy był mniej lub bardziej udany design. Całkiem niedawno powszechnie szanowane firmy analityczne określiły to następną wielką rzeczą w marketingu internetowym i nadały nazwę. Mowa oczywiście o content marketingu.

Jak najprościej wyjaśnić, czym jest content marketing? Są to po prostu wszelkie treści publikowane przez daną markę o charakterze poradnikowym i wiedzowym. Innymi słowy – to treści marketingowe… pozbawione reklam. Największą referencją dla marki są w tym przypadku zasób wiedzy, która czytelnik może wykorzystać w praktyce oraz przystępna forma ułatwiająca jej zapamiętanie. Przy okazji może skojarzyć tę nabytą przydatną informacje z firmą, która za nią stoi.

Jakie elementy możemy zaliczyć do content marketingu? Oprócz najbardziej oczywistych tekstów publikowanych na blogach i w serwisach internetowych (w postaci artykułów, poradników i np. raportów) rozwinęło się kilka formatów content marketingowych. Od mniej więcej pięciu lat dużą popularnością cieszą się infografiki. Stanowią one połączenie idei dobrego designu z dużym ładunkiem informacyjnym. Ponadto mocno rozwinęły się formaty audio i wideo, takie jak podcasty czy webinaria. Oczywiście im bardziej dana treść jest złożona, tym większe zainteresowanie może wzbudzić. W czasach powrotu do kultury obrazkowej nie dziwi przewaga formatu wideo (i popularności videoblogów, np. na YouTube) i infografik nad tradycyjnymi treściami tekstowymi. Należy jednak pamiętać, że stopień wzbudzania zaangażowania jest wprost proporcjonalny do kosztu wytworzenia danego materiału. Mówiąc wprost – wytworzenie wideo będzie znacznie droższe niż stworzenie infografiki, której wykreowanie zdecydowanie przekroczy koszty napisania tekstu.

No dobrze, ale skoro i tak liczy się wygląd i atrakcyjność, to po co jakieś raporty, webinaria czy infografiki? Nie lepiej wrócić do efektownej reklamy graficznej, która będzie przykuwała wzrok ciałami modelek, kontrowersyjnym tematem lub karkołomnym designem? Albo do adwordsów, pozycjonowania czy sprytnego użycia słów zachęcających do podjęcia akcji? Pewnie w wielu przypadkach nie obejdzie się bez tych elementów internetowej reklamy, ale w content marketingu nie chodzi o unicestwienie innych form reklamy, ale ich merytoryczne uzupełnienie. Zresztą – jest to działanie wpisujące się w tzw. Inbound markering. Treści są indeksowane przez wyszukiwarki, dzięki czemu „czekają” na ich odnalezienie przez potencjalnych klientów. Cały wysiłek wkładany jest na samym początku (w stworzenie treści, czy to tekstowej, czy wizualnej), a później można zbierać jego owoce.

Na koniec jeszcze jedna kwestia – jak najlepiej zweryfikować czy dana firma to eksperci w danej branży, którym warto powierzyć swoje pieniądze? Sprawdzić, co jej przedstawiciele wiedzą o przedmiocie swojej działalności. Tego nie zastąpią reklamy czysto wizerunkowe lub nakłaniające do podjęcia akcji. To tu jest miejsce dla content marketingu!

Dlatego właśnie czytasz teraz ten blog i uświadczasz się w przekonaniu, ze warto do nas zadzwonić 😉

wycena strony internetowej ile kosztuje strona internetowa Czym jest content marketing Ile kosztuje strona internetowa www 8

SEO / SEM konsultant, z branżą marketingu internetowego związany od blisko 10 lat. Specjalista z zakresu pozycjonowania oraz biznesowego zastosowania systemów open source.

kontakt6

FORMULARZ KONTAKTOWY
 • Imię*
  0
 • Adres e-mail*
  1
 • Numer telefonu*
  2
 • Jeżeli nie chcesz podawać numeru telefonu, napisz do nas bezpośrednio na adres mailowy biuro@solv.pl
  3
 • Usługi*
  Strona internetowa
  Sklep internetowy
  Pozcyjonowanie
  Marketing Internetowy
  Google Kampania AdWords SOLV
  Inne
  4
 • Treść wiadomości*Informacje dodatkowe
  5
 • 6

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh