Pozyskiwanie klientów

Pozyskiwanie klientów

| Czy sama strona wystarczy do pozyskania klientów?

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej własnej działalności, stanowi trzon marketingu oraz metodę na pozyskiwanie klinentów. Jak mawiają „nie ma cię w sieci, nie istniejesz”. Jednakże, w internecie czyha już konkurencja. By lepiej zrozumieć sedno problemu, wyobraź sobie, że wykupiłeś lokal w centrum handlowym. Starasz się, jak możesz, by wyposażenie, jakość usług oraz witryna zachęcały do wejścia, ale nic po za tym. Wokół Ciebie znajduje się niezliczona ilość sklepów, oferujących te same świadczenia – i jak tu się wyróżnić? Nie wystarczy ładna „dekoracja”. Pozyskiwanie klientów i ich utrzymanie nie należy do łatwych, ale my możemy Ci w tym pomóc.

| Trzeba wyjść do ludzi, uświadomić ich o swoim istnieniu

Strona internetowa sama w sobie nie jest żyjącym marketingiem, lecz narzędziem, który możemy wykorzystać. Stanowi fundament reklamy online, jednakże nie jest to równoznaczne, iż wraz z jej pojawieniem, klienci od razu będą świadomi jej istnienia – a przecież w tym tkwi sedno sprawy, by dotrzeć do klienta, sprzedać swoje usługi. Obecnie użytkownicy internetu przeprowadzają dokładny reaserch, zanim zdecydują się na wybór usług danej firmy. Liczą się nie tylko opinie znajomych, lecz liczne komentarze na forach, rankingi, recenzje blogerów etc.pozyskiwanie klientów

| Prowadzenie strony internetowej

Wymaga odpowiedniej strategii marketingowej. Jednym z jej przykładów jest content marketing, który, dzięki publikacjom atrakcyjnych treści, jest w stanie dotrzeć zarówno do ściśle określonej grupy odbiorców jak i szerszego grona, przez co pozyskiwanie klientów staje się łatwiejsze. Pokazując merytorycznymi wpisami,  że znasz się na rzeczy, klienci z większym zaufaniem podejdą do oferty Twojej firmy.

Tweeter, Facebook, Google+, Instagram czy LinkedIn – mówisz stanowczo nie? Nie wiesz, co tracisz! Serwisy tego typu posiadają szerokie grono odbiorców, dzięki czemu nie tylko łatwiej zbudujesz więź z klientem, ale wydasz mu się bliższy oraz zyskasz zaufanie. Pokaż zaplecze swojej firmy, przecież za marką kryją się ludzie!

Innym, bezpośrednim sposobem na pozyskiwanie klientów jest marketing emailowy (tzw. newsletters). Można go porównać do reklam w tv – na „znajomy” produkt zawsze spojrzy się przychylniej.

Do najbardziej popularnych metod zalicza się m.in. wykupywanie reklam w serwisach internetowych czy też wykorzystanie SEO.

Pamiętaj, że strona internetowa to często pierwsze miejsce, w którym klient może dowiedzieć się o istnieniu twojego przedsiębiorstwa. Jednak ścieżki są kręte.

| Bądź drogowskazem i wskaż drogę do siebie!

SOLV™

kontakt6

FORMULARZ KONTAKTOWY
 • Imię*
  0
 • Adres e-mail*
  1
 • Numer telefonu*
  2
 • Jeżeli nie chcesz podawać numeru telefonu, napisz do nas bezpośrednio na adres mailowy biuro@solv.pl
  3
 • Usługi*
  Strona internetowa
  Sklep internetowy
  Pozcyjonowanie
  Marketing Internetowy
  Google Kampania AdWords SOLV
  Inne
  4
 • Treść wiadomości*Informacje dodatkowe
  5
 • 6