Mity SEO – top3 już dziś!

Czas odgrywa kluczową rolę w pozycjonowaniu, a cierpliwość to podstawowa cecha jaką powinien odznaczać się pozycjoner. Samo zauważenie nowego odnośnika przez Google, może zająć kilkanaście dni. Jeśli do tej pory zyskiwaliśmy po kilka odnośników dziennie, to liczba ta nie może nagle wzrosnąć do tysiąca. Wychwycą to mechanizmy antyspamowe Google, a strona zostanie ukarana.

Dochodzi do tego pisanie tekstów pozycjonujących oraz sprawdzanie skuteczności wybranych fraz na początku współpracy. Test nie może trwać jedeń dzień, ponieważ np. emitowany w telewizji mecz może odciągnąć internautów i zafałszować wynik. Zazwyczaj zakłada się, że wyniki zobaczymy po 2 – 6 miesiącach, w zależności od konkurencji na daną frazę.

| Czołowe miejsca (TOP3)

Bez czekania wielu miesięcy, da się jednak zagwarantować w inny sposób. Można wykupić linki sponsorowane, oznaczone na żółtym tle, które pojawią w wynikach wyszukiwania. W takim przypadku firma konfiguruje, wykupuje kampanię i płaci (z naszych pieniędzy) za każde wejście na stronę za pośrednictwem linku sponsorowanego.

Zagwarantować można płatne linki reklamowe. Te naturalne są na białym tle w głównej kolumnie.

W żadnym wypadku nie należy wykluczać firm, które chcą wspomóc pozycjonowanie wykupieniem płatnych pozycji w wynikach wyszukiwania. Kampanie AdWords są przydatne na początku, zanim właściwe działania pozycjonerów zaczną przynosić skutek. Sponsorowane wyniki wyszukiwania podziałają od razu, ale będziemy musieli zapłacić za każde wejście na stornę.

Również AdWords można wykorzystać do przetestowania skuteczności danej frazy, zanim wyłożymy pieniądze na jej właściwe pozycjonowanie.

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle

Napisz do nas

    Powiązane wpisy

    Masz pytanie zadzwoń lub napisz do nas

    Skontaktuj się z nami