fbpx

Jak tworzyć opisy w sklepie internetowym?

Jak tworzyć opisy w sklepie internetowym?

Prowadzisz swój sklep internetowy i zależy Ci na satysfakcjonujących wynikach sprzedaży. W tym artykule dowiesz się, jak zyskać nowych klientów i poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie tylko dobrej jakości zdjęcia czy konkurencyjna cena mogą zagwarantować, że słupki sprzedaży poszybują w górę. Ważnym, jeśli nie najważniejszym, czynnikiem, mającym wpływ na widoczność naszego sklepu internetowego, jest opis produktów. Jak powinna wyglądać jego prawidłowa budowa?

dobry tekst na sklep internetowyTwórz unikalne teksty

Kopiowanie opisów producenta to praktyka powszechnie stosowana przez inne sklepy internetowe.
Z tego też powodu treści wielu e-sklepów duplikują się. Co prawda nie ma to znaczącego wpływu na pozycjonowanie sklepu, aczkolwiek zaczynając przygodę z prowadzeniem własnego e-sklepu, warto wyróżnić się na tle konkurencji i stworzyć (lub zlecić copywriterowi) własne opisy produktów. Dzięki temu zabiegowi twój sklep zyska na atrakcyjności z kilku powodów: będzie kompletny i szczegółowy, poruszy zagadnienia niezawarte w opisach z innych stron, a co za tym idzie, zwiększy się wiarygodność twojej witryny. Przede wszystkim jednak należy wystrzegać się kopiowania opisów od konkurencji, ponieważ może wiązać się to z poniesieniem konsekwencji prawnych, a dodatkowo może ucierpieć na tym nasz wizerunek.

Wykorzystaj odpowiednie frazy kluczowe

Zalecamy, aby opisy w sklepie internetowym zawierały słowa kluczowe, odpowiadające produktowi sprzedaży. Nie ograniczaj się do ogólnych fraz kluczowych, korzystaj również z tych bardziej szczegółowych (tzw. frazy long tail), np. „pozycjonowanie stron internetowych w Google”, „projektowanie i tworzenie stron internetowych” lub użyj konkretnej marki i modelu produktu, znajdującego się w twojej ofercie. W imię zasady – co za dużo, to niezdrowo, pamiętaj, by nie przesadzać z nadmierną ilością użytych słów kluczowych. Przeładowane nimi opisy nie prezentują się zbyt dobrze w odbiorze, a przecież zależy nam także na dobrych jakościowo tekstach.

jak tworzyć dobre opisy w sklepie internetowym

Zainteresuj klienta

Spróbuj postawić się na miejscu klienta, który właśnie odwiedził twoją witrynę i czyta opis wybranego produktu. Czy jest on dla ciebie ciekawy? Czy zawiera wszystkie najważniejsze informacje? Czy tekst już po kilku zdaniach nie robi się nudny i szablonowy? Stworzenie dobrego opisu w sklepie internetowym to ogromne wyzwanie! Musi bowiem być przyjemny w odbiorze, napisany zrozumiałym językiem i, przede wszystkim, zachęcać do kupna twojego produktu – w końcu na tym zależy nam najbardziej.

Zadbaj o budowę opisu produktu

Nieważne, jak świetny tekst powstanie, będzie on bezużyteczny wówczas, gdy nie zadbasz o jego odpowiednie formatowanie. Dobry tekst musi być przede wszystkim czytelny, dlatego zwróć uwagę na typ fontu oraz jego rozmiar, odstępy między wierszami, pogrubienie fraz kluczowych czy długość zdań. Przyjrzyj się także jego długości – jeśli objętościowo zajmuje duży obszar, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z nagłówków (H). Sprawdź też, czy najważniejsze informacje znajdują się na początku opisu, ponieważ klienci zazwyczaj nie czytają tekstów od deski do deski.

Zastosuj linkowanie wewnętrzne

Dzięki zamieszczaniu linków, prowadzących do podstron sklepu internetowego, możesz znacznie poprawić indeksowanie twojej witryny. Zastosowanie linkowania wewnętrznego sprawi, że użytkownik będzie miał łatwiejszy dostęp do produktów czy ofert, które są dla ciebie istotne. Warto więc skorzystać z tej możliwości!

Teraz już wiesz, że stworzenie dobrych opisów do sklepu internetowego to bardzo wymagający i długotrwały proces. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego wpisu, podstawowe kwestie, związane z tworzeniem opisów do sklepu internetowego, nie będą ci już obce.

Masz pytanie zadzwoń lub napisz do nas

Kontakt SOLV agencja interaktywna
KREATOR
Interaktywny kreator zapytania to najlepsza droga
do przygotowania kompleksowej oferty.
Czas wypełniania 1-3 minuty.
BEZPŁATNA WYCENA
PROSTY FORMULARZ
Nie masz za dużo czasu i zależy Tobie na
szybkim kontakcie z naszej strony,
ta droga jest dla Ciebie.
Czas wypełniania do 0,5 min.
BEZPŁATNA WYCENA

kontakt6

FORMULARZ KONTAKTOWY
 • Imię*
  0
 • Adres e-mail*
  1
 • Numer telefonu*
  2
 • Jeżeli nie chcesz podawać numeru telefonu, napisz do nas bezpośrednio na adres mailowy [email protected]
  3
 • Usługi*
  Strona internetowa
  Sklep internetowy
  Pozcyjonowanie
  Marketing Internetowy
  Google Kampania AdWords SOLV
  Inne
  4
 • Treść wiadomości*Informacje dodatkowe
  5
 • 6
 • Przepiszlitery
  7
 • 8
 • 9