Jak pozyskać fanów na Facebooku?

Zdobywanie fanów dla naszego profilu na portalu Facebook, jest niełatwym i czasem dość długotrwałym procesem. Zwłaszcza, gdy chcemy pozyskać wyłącznie wartościowych odbiorców. Obecność w social media stała się niezbędnym elementem, który wpływa na generowanie ruchu na naszej stronie internetowej. Jest też istotnym narzędziem do komunikacji z obecnymi klientami i pozyskiwania nowych.

| Początki

Zanim roześlemy pierwsze zaproszenia, do polubienia naszego fanpage’a na portalu Facebook, powinniśmy zadbać o kilka ważnych elementów tj. odpowiednie zdjęcia profilowe i te w tle, dokładny opis czy własny adres url (tzw. vanity url). Warto też pamiętać o tym, że strona nie może być pusta. Dlatego, zanim zaprosimy znajomych do polubienia naszej strony, powinniśmy opublikować już kilka postów.

Zazwyczaj, jako pierwszych fanów zapraszamy naszych prywatnych znajomych –  już tutaj warto dokonać pierwszej selekcji i wybrać tych, których na pewno zainteresuje nasz profil. To daje szansę, że będą w przyszłości aktywni na naszym fanpage’u. Możemy ich także poprosić, o publikację linka do naszej strony na profilach – w ten sposób pozyskamy kolejnych, naturalnych fanów.

| Płatna reklama

Narzędzia, jakie oferuje nam Facebook, doskonale się sprawdzają pod warunkiem, że mamy dobrze określony target (czyli grupę docelową) i przemyślaną strategię.

| A czego lepiej unikać?

Z pewnością złym pomysłem jest kupowanie fanów. Służą oni jedynie do powiększenia statystyki polubień, ale w dłużej perspektywie nie zwiększy to aktywności na naszym profilu. Nie do końca sprawdza się też umieszczanie treści, które wymuszają aktywność czy organizowanie konkursów, których jedynym celem jest zdobycie nowych fanów.

Porozmawiajmy o Twoim pomyśle

Napisz do nas

    Powiązane wpisy

    Masz pytanie zadzwoń lub napisz do nas

    Skontaktuj się z nami