W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Chcesz wiedzieć ile kosztuje usługa? Uzupełnij poniższy formularz a skontaktujemy się
z Tobą!

    Wycena strony internetowej – czyli, jak duże koszty musisz ponieść na początek?

    Ten, kto już pracował nad stworzeniem stron internetowych od podstaw, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to ciężki kawałek chleba. Nie jest to wcale tak proste, jakby mogło się wydawać. Dlatego jedną z ważniejszych rzeczy, nad którą należy się zastanowić, jest firma, która ma stworzyć stronę internetową od podstaw. Deweloper w tym wypadku jest niezwykle ważny. Zastanawiasz się pewnie, ile kosztuje strona internetowa? Opinie odnośnie wyceny strony możesz znaleźć w sieci bardzo różne. Nie należy się jednak zniechęcać. Uwierz nam, że poszukiwania odpowiedniej firmy się opłacą, również pod względem finansowym.

    Wycena stron – skomplikowana kwestia, której warto poświęcić więcej czasu

    Planujesz rozwijać swój biznes online? Doskonale wiec zdajesz sobie sprawę z tego, że potrzebujesz strony internetowej. I to nie byle jakiej. Jej jakość ma bezpośredni wpływ bowiem na odbiór przez potencjalnych klientów, a to znaczy, że wpływa na ruch na stronie i jednocześnie zwiększa jej wartość. Masz już świadomość tego, że skrojona na miarę Twoich potrzeb strona internetowa to, klucz do sukcesu. Zaczynasz się więc zastanawiać, jak kosztowny będzie to sukces. Z pewnością nie jesteśmy w stanie podać Ci konkretnej ceny. Dlaczego? Ponieważ na ostateczną wartość strony składa się wyjątkowo dużo zmiennych. Są jednak pewne informacje, które mogą Ci pomóc i podpowiedzą jaki jest koszt strony internetowej.

    Ile kosztować może postawienie strony internetowej?

    Jak już wspomnieliśmy wcześniej, koszty postawienia strony internetowej będą się od siebie różniły w zależności od oczekiwań firmy. Trudność zdefiniowana konkretnej kwoty wynika z kilku czynników. Jednym z nich jest z pewnością to, że każda strona ma unikalny cel oraz charakter. Nawet jeśli porównujemy ze sobą dwie strony internetowej, mogą być to np. sklepy internetowe. Ciężko znaleźć dwie takie same. Nam się jeszcze nie zdarzyło spotkać z identyczną domeną w wyszukiwarce. To prowadzi nas do drugiego czynnika, którym są wymagania Klienta. Warto wziąć pod uwagę, że najczęściej ewoluują one wraz z postępującymi pracami deweloperskimi. Co najczęściej podnosi wartość strony. To również będzie miało wpływ na dokładność wyceny. Musisz więc mieć świadomość dwóch wydawać by się mogło wykluczających się rzeczy. Z jednej strony zbyt duża doza dokładności w wycenie może ograniczać Twoje możliwości. Co w rezultacie doprowadzi do tego, że efekt, będzie daleki od Twoich oczekiwań i wysokiej użyteczności. Z drugiej zaś nie możesz pozwolić na to, aby wycena strony była zbyt “luźna”. Ponieważ możesz stracić kontrolę nad wydatkami.

    Sklep internetowy, blog a może strona wizytówka? Wycena stron internetowych w zależności od określenia celu

    Chcesz rozpocząć swoją działalność w internecie. Jednak nie oznacza to od razu, że musisz otwierać swój sklep internetowy. Może się okazać, że chcesz prowadzić własny blog kulinarny, muzyczny lub chcesz prowadzić profesjonalną stronę internetową swojej firmy. W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwo, które nie posiada strony www oraz nie posiada konta w social media niemalże nie istnieje. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ten krok. Tak więc musisz określić jakiego rodzaju witrynę chcesz stworzyć. Wśród dostępnych na rynku propozycji znajdują się m.in.:

    • sklepy internetowe – serwisy dające możliwość kupowania oraz sprzedawania produktów za pośrednictwem internetu. Jedna z form handlu elektronicznego;

    • blog – rodzaj serwisu, na której umieszczać można wpisy. Pozwala on na bezpośrednia komunikację autora z czytelnikami;

    • strony wizytówki charakteryzują się przejrzystością oraz prostą budową, na której potencjalny Klient znaleźć może podstawowe informacje o firmie;

    • profesjonalne strony www dla firm, które oferują swoje usługi

    • strony lądowania, tzw. landing page – taka, na którą najczęściej trafiają odwiedzający po kliknięciu w link znajdujący się w mailingu, w link sponsorowany, reklamę lub banner;

    • strona One page składa się z jednej strony. Najczęściej znacznie wydłużonej, po której odwiedzający porusza się przesuwając scrollerem.

    Funkcjonalność strony – szerokie pole do popisu

    Od wyboru rodzaju strony internetowej, zależy również to jakie funkcje będą wymagane. Wśród nich znajduje się m.in.:

    • stworzenie indywidualnego szablonu wraz z instalacją;

    • możliwość zmiany języka na stronie online;

    • formularz kontaktowy lub inny komunikator umożliwiający kontakt Klienta ze sprzedawcą, konsultantem;

    • funkcje sklepu internetowego, w tym np. wielowariantowość produktu, produkty oryginale, lub zamienne, itp.;

    • zespół stron przeznaczonych dla odwiedzających oraz dla zalogowanych użytkowników;

    instalacja dodatkowych modułów;

    • optymalizacja SEO; – tutaj znaczenie mają jakość treści, ilość linków przychodzących, ilość podstron

    • konieczność przeniesienia treści z działającej już strony internetowej;

    • instalacja modułów takich jak google analytics – ma duże znaczenie, by móc ocenić ruch na stronie i page rank

    • wgranie katalogu produktów.

    To tylko nieliczne przykłady wymogów w oparciu o które można przybliżyć koszt realizacji. W wycenie strony podpunktów, wpływających na ostateczną cenę będzie znacznie więcej. I należy je dobrze przemyśleć, ponieważ strona internetowa jest wizytówką firmy i często zwiększa jej sprzedaż.

    Wybór dewelepora ma znaczenie

    Jeśli wiesz już jakiej strony potrzebujesz, to nadszedł czas na poszukiwania odpowiedniej firmy deweloperskiej. Jest to niezwykle ważny etap. Dlaczego? Spotkaliśmy na swojej drodze wielu Klientów, którym obiecywane było stworzenie sklepu szybko, tanio i profesjonalnie. Później osoby takie szukały na nowo podwykonawców. Co się okazywało w takiej sytuacji? Mianowicie to, że ogólny koszt stworzenia sklepu okazywał się znacznie wyższy niż w przypadku znalezienia od razu firmy, która wykonałaby projekt zgodnie ze sztuką zawodu.

    Pamiętaj, że wybór firmy nie wpłynie wyłącznie na jakość strony. Będzie także miał znaczenie w kwestii terminu oraz dodatkowych korzyści. Wśród nich możemy wyróżnić:

    możliwość wyboru indywidualnego projektu graficznego strony;

    • optymalizacja SEO strony, co wpłynie na pozytywnie na pozycjonowanie strony;

    • gwarancja na dodatkowe funkcjonalności;

    • szkolenia pracowników oraz instrukcja obsługi i wsparcie;

    • możliwość współpracy na dalszych etapach rozwoju działalności.

    Cena stworzenia strony to nie jedyny koszt, jaki ponosisz, pamiętaj o kosztach stałych

    Musisz wiedzieć, że koszt powstania sklepu to nie jedyny koszt, z jakim będziesz mieć do czynienia. Wśród tego wszystkiego znajdują się jeszcze koszty stałe. Również mogą się od siebie różnić, w zależności od wyboru firmy, jednak nie da się ich uniknąć. Wśród nich znajdziesz:

    • koszt licencji oraz wtyczek, których będziesz używać na stronie;

    • ceny odnowień domeny;

    • koszt hostingu.

    Podsumowanie

    Tak, jak wspominaliśmy na samym początku, jednoznaczna odpowiedź na pytanie, ile kosztuje strona internetowa, nie istnieje. Zbyt wiele czynników ma na to wpływ. Jeśli jesteś osobą, która właśnie rozgląda się za firmą tworzącą strony internetowe, to serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu. Na naszej stronie znajdziesz w zakładce “Wycena” możliwość skorzystania z bezpłatnej wyceny stron internetowych za pośrednictwem prostego formularza, lub kreatora. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy Ci, że decydując się na współpracę z nami, otrzymasz atrakcyjną graficznie stronę. To jednak nie wszystko. Będzie ona stworzona zgodnie z zasadami UX oraz UI. Tworzymy strony www na systemach takich jak woocommerce, prestashop oraz magento. Jakby tego było mało otrzymujesz w pełni responsywną stronę (RWD). Co to oznacza? Mianowicie to, że strona dopasowuje się układem do każdego urządzenia. Nie ma więc obaw, że na telefonie, czy tablecie będzie prezentować się gorzej niż na PC.